GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ" SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

http://poloclubmiddennederland.nl/?author=2

enter Medeniyet Derneği Ortaöğretim Komisyonu’nun tertip ettiği, eğitimci-yazar Sait Çamlıca’nın sunduğu “Geleceğimiz Çocuklarımız” konulu seminer 16 Haziran 2012 Pazar günü Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

site de rencontre des femmes celibataires gratuit  

Günlük hayatımızda gördüğümüz lâkin fark etmediğimiz ayrıntılara dikkat çeken Çamlıca, hem anne-babalara hem öğrencilere önemli mesajlar verdi. Anne-babalarının zamanı yakalayamadığını, eskiden tüm vaktini sokaklarda arkadaşlarıyla geçiren çocukların bugün televizyon, bilgisayar ve cep telefonu çemberinde bir sosyal hayat tesis etmelerini anlamadıklarını söyledi. “Nerde eski çocuklar?” diyen büyüklere çocukların değil, zamanın değiştiği, çocukların dünyasına giren teknolojik cihazlara aile büyükleri hakim olmadığı takdirde iletişimin eksik kalacağını ifade etti.

Canlı örneklerle akılda kalıcı anekdotlara değinen Çamlıca, geçmişte bilgiye ulaşmanın zor, şimdiyse bunun çok kolay olduğunu, önemli olanın bilgiyi elde etmek değil o bilgiyi işleyecek bilinci vermek olduğunu ifade etti ve namaz kılmayı öğrenmek için televizyonda, internette, kitaplarda sayısız kaynağa ulaşılabilir, fakat namaz bilincini kazanmak, aile içerisinde model olmak, birbirini teşvik etmek yolu ile mümkündür dedi.

Sait Çamlıca Kimdir?

10 Ekim 1974 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Hayatının ilk 13 yılını Köln’e bağlı küçük bir kasabada geçiren Çamlıca, ailesi tarafından okuması için 1987’de Türkiye’ye gönderildi. 1993 yılında Tokat Turhal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Aldığı sınıf öğretmenliği sertifikası ile kısa bir süre vekil öğretmenlik yaptı. Yine kısa bir süre Mardin’in Midyat ilçesinin Kayalıpınar köyünde sınıf öğretmenliği yaptı. Sonraki dönemlerde özel sektörde çalıştı. Halen öğrenci, öğretmen ve velilere seminerler vermektedir.

“Kitap insanı, insan dünyayı değiştirir.” Sözünü kendine rehber edinen eğitimci-yazarın bazı eserleri şunlardır:
1. Gençlik Hazinesi
2. Mahallenin Kaderini Değiştiren İmamlar
3. Doğurmak Annelik, Doyurmak Babalık Değildir
4. Kur’an Alfabesi mi Ahlâkı mı?
5. Allah Çocuk Yakmaz
6. Anne Katili Nasıl Yetişir
7. Stresli İman
8. Öğretmen Tohumda Ormanı Görmeli
9. Okuyorum O Halde Varım
10. Çocuklar Ayak İzlerinizi Takip Eder
11. Çocuk Eğitiminde 33 Hata

adana cuma sohbetleri

YAZANLARIMIZ


IMAGE
source link 2- Ali KAÇAR
IMAGE
follow 3- Kâzım SAĞLAM
IMAGE
enter site 5- Serkan ÇAYCI
IMAGE
see url 7- Talha M. AY
IMAGE
see url 8-Serdar GÜRBEY