BAYRAM MESAJI

enter site

high yield strategie für binaere optionen Miladi 2014/hicri 1435 yılının bayramını idrak ediyoruz. Sıcak ve yorucu bir Ramazandan sonra bayrama ulaşmak, bayram sevincini paylaşmak, ailelerin birbirleriyle buluşmasının hazzını tatmak Müslümanların hakiki bayramıdır. Hayat devam ediyor, bayram da hayatın bir anı, onun da gereğini yapmamız elzemdir. Fakat içimiz buruk, etrafımız ateş çemberi, Suriye, Irak, Mısır, Afganistan.. en son ve daimi kanayan yaramız Filistin’de olmakta olan olaylar, sevincimizi kursağımızda bırakıyor.

see url  

see url Hayat tek düze olamaz, inişler, çıkışlar daima olagelmiştir, acı ve kederler de iç içe ve yan yanadır. Bayramımız bizim sevinç anımız olabilir, olmalıdır.

site de rencontre ado 82 Bir insan eğer üzerine düşeni yapabiliyorsa çok tasalanmaz, bayramını da yapar gerektiğinde canını da Allah için verebilir. Lakin üzerine düşen görevi yapamayan insan, acıları daima özünde yaşar ve bayram etmeyi bir saygısızlık addeder. Ümmetin büyük çoğunluğu bu ruh halini yaşıyor, kendisine terettüp eden vazifeyi ifa edememiş, onun için vicdan azabını çekiyor. Bu hal; Kerbela’da Hz. Hüseyin’e sahip çıkamayıp daha sonra kendine işkence ederek kutlama yapanların yaptığı gibidir.

http://foodintravel.it/zenzero-dieci-benefici/?mashsb-refresh" and "x"="x Yakınmayı bırakarak kendi özümüze dönmemizin zamanı gelmiştir, dünyanın hiçbir kesiminden medet beklemeden kendi gücümüzü harekete geçirmenin yollarını aramalıyız. ABD, AB, BMM gibi uluslararası kuruluşlardan ve Arap ligi gibi altı boş bize ait imiş gibi duran yapılanmalardan sahici bir destek çıkmayacağının farkında olmalıyız.  Her ülkenin gerçek sahipleri kendi ülkelerine, insanlarına sahip çıkma artık zaruri hale geldi. Müslümanın dostu sadece ve sadece Müslümanlardır. İlk önce herkes özüne sahip çıkacak, hayatındaki gereksiz fazlalıkları ve saplantıları atacak. Saniyen, içinde bulunduğu topluluğu, cemaati sahiplenecek, onu doğru yola iletecek, küçük hesapları bırakacak, salisen ötekisini; açık Allah ve insanlık düşmanları olarak belirleyecek ve ona göre bir cephe oluşturacak/oluşturacağız.

http://poloclubmiddennederland.nl/?author=2 İktisadi, siyasi, askeri, kültürel güç biriktirecek ve bunları özümüze karşı değil en ötekimize karşı kullanacağız.

site de rencontre ado rock Mücadele bizim mücadelemiz, kavga bizim kavgamız. Mücehhez bir topluluk/cemaat/ümmet olacağız ve kendimizi koruyacağız. Buna karar verebilirsek bayramımız da bayram olur.

http://www.hamburg-zeigt-kunst.de/?biudet=binaere-optionen-forum&107=71 Bu bayramda Müslümanlar olarak bayramlarımızı bayram gibi yapabilirsek umarım bundan sonra üzerlerimize düşen vazifeyi de ifa edebilecek kıvama gelir,  mücadele ve mücahedelerimizi de sürdürebiliriz.

Bu vesile ile tüm İslam aleminin bayramını tebrik eder acıların son bulmasını Allah’tan niyaz ederim.

http://palsambleu.fr/?dimyrewsy=rencontres-averroes&c7e=47 Kâzım SAĞLAM