MEZUNLAR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen programla çeşitli üniversitelerden mezuniyetini tamamlayanlar bir araya geldi. Beraber yapılan kahvaltının ardından Hocamız Ömer Küçükağa’nın Yusuf Suresi’nden yapmış olduğu birkaç ayet tefsiri ile program devam etti.

Devamını oku...

İNSAN HAYATINA ÖNSÖZ YAZMAK

http://palsambleu.fr/?dimyrewsy=rencontres-averroes&c7e=47 "Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allah'ı zikretmek ve O'na yaklaştıran şeylerle, ilim öğreten âlim ve öğrenmek isteyen öğrenci bundan müstesnadır." (Tirmizî, Zühd 14; İbn-i Mâce, Zühd 3) Öğretmen ya da hoca dediğimiz kişi; bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bir bilgiyi öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir. Bu mesleğe de öğretmenlik denir.

Devamını oku...

MEVCUT EĞİTİM SİSTEMİYLE YETİNMEK

Okulların açılmasına sayılı günlerin kaldığı bir zaman diliminde eğitim üzerine bir şeyler dillendirmek en doğal şey olsa gerek. Yalnız, ülkemizdeki eğitim sisteminin kangren haline gelmiş sorunları karşısında ülkenin saat başı değişen gündemi baskın ve galip geliyor.

Hiç kimse körpecik nesillerin nasıl daha iyi bir eğitim sistemi altında yetiştirilmesine dair kafa konforunu bozmuyor.

Devamını oku...

EĞİTİM SİSTEMİNİN ELEŞTİRİSİ ÜZERİNE

 

16 milyonu aşkın öğrenciyle birlikte 600 bin öğretmenin ders başı yaptığı yeni bir eğitim öğretim yılına girdik. Her eğitim yılı başında olduğu gibi bu yıl da eğitim sisteminin içinde bulunduğu devasa ve kangrenleşmiş sorunlar yine biz eğitimciler ile anne babaların elini kolunu bağlamakta. 

Devamını oku...

İSLÂM GÖZÜYLE EĞİTİMİN SATIRBAŞLARI

source link

follow Eğitilebilir Bir Varlık Olarak İnsan

Kur’ân-ı Kerim’den ve dinimizden bir şekilde haberdar olup da Kur’ân’ın ya da Fâtiha Sûresi’nin ilk âyetinin: “Âlemlerin rabbi Allah’a hamd olsun.” ya da “Hamd, âlemlerin rabbi Allah’a mahsustur.” anlamında olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

Devamını oku...

adana cuma sohbetleri

YAZANLARIMIZ


IMAGE
enter site 1- M.Beşir ERYARSOY
IMAGE
see url 3- Kâzım SAĞLAM
IMAGE
see url 5- Serkan ÇAYCI
IMAGE
site de rencontre ado 82 6- Mustafa KAYA