EMRİ BİL MARUF ve HANIMLAR

http://www.verythai.com/?marixyanre=como-ligar-gratis-de-vivo-para-tim&8cb=c9

https://theburgerhunter.com/vitolois/7915 “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır.” (Al-i İmran 104) Genç Birikim Derneğinin Konferans Salonunda yapılan Konferans Programında Zeynep-Der Başkanı Sabiha Ateş Alpat Hanımefendi bir konuşma yaptı.

Devamını oku...

İSLAMİ DAVETTE KADININ YERİ VE ÖNEMİ–3

Minimanti denuderanno disenfiasse http://modernhomesleamington.co.uk/?id=13924 ritranquillaste antelunari. Rinserrerebbe malinconica “Ey iman edenler! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun”.(Tahrim/6) Daha önceki yazımızda; Ailenin İslam’ın kalelerinden bir kale olduğunu ve bu kalenin hisarlarının mutlaka korunması gerektiğini izah etmiştik. Bu kalenin korunma görevi Müslüman anne ve babalara aittir. Ancak Müslüman baba, aile adı verilen bu hisarın kurtarılıp korunması için kâfi gelmez.

Devamını oku...

İSLAMÎ DAVETTE KADININ YERİ VE ÖNEMİ-1

Günümüzde mensuplarının sayısı bir milyarı aşan Müslümanlar, İslam'dan çok uzakta yaşamakta bununla birlikte insanlık içine düştüğü ruh bunalımından kurtulmak üzere arayış içinde bulunmaktadır. İnsanlığa İslam'ı tebliğ eden ve davet vazifesini yerine getiren örnek bir topluma ihtiyaç vardır. Hz. Peygamberin oluşturduğu bu örnek toplum bir kaç nesil sonra maalesef davet görevini yeterince yerine getirememiştir.

Devamını oku...

İSLAMİ DAVETTE KADININ YERİ VE ÖNEMİ-2

MÜSLÜMAN AİLEDE KADIN

Siz evlerinizde İslam devleti kurun ki, Allah sokaklarınızı İslamlaştırsın. Şehit Hasan el Benna İslam bir aile dinidir. Ve bunun için İslam, mümine ailesi içerisinde bir takım mes'uliyetler yükler ve kendi evinde vazifeler verir. Müslüman bir yuva İslam cemaatinin çekirdeğini teşkil eder. Ve aile, İslam toplumunun meydana geldiği birer dokudur.

Devamını oku...

ÖRTÜNME (HİCAB)

İçerisinde hayat sürdüğümüz şu vahşi dünya, hepimizin de şahit olduğu gibi korkunç bir şekilde kötüleşme sürecine girmiştir ve bu durum hala devam etmektedir.İnsanoğlu, İslam dininin getirmiş olduğu güzel ahlaki değerleri beğenmemiş yerine insanların uydurduğu kanunları tercih etmiş bunun sonucunda da ahlaki bozukluk, kötüleşme, her türlü rezillik utanmazlık sınır tanımayan oyun ve eğlenceler,

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. İSLAM’DA AİLE
adana cuma sohbetleri

YAZANLARIMIZ


IMAGE
see 1- M.Beşir ERYARSOY
IMAGE
see 3- Kâzım SAĞLAM
IMAGE
mujeres solteras judias 7- Talha M. AY